Podziękowania

Chciałabym serdecznie podziękować Fundacja „Hippocampus”, która przygarnęła mnie z projektem „Bałuty odNOWA – rewitalizacja przestrzeni kulturowej” zapewniając przytulny kont i oddanych współpracowników. Nie bez znaczenia jest fakt, że fundacja prowadzi Przedszkole dla Dzieci z Dysfunkcjami Ruchu i Opóźnieniami Psychoruchowymi, ponieważ dzięki temu projekt zyskał najbardziej zaangażowanych odbiorców zadania.

Wszelkie zajęcia przeprowadzone dla starszych uczestników mogły się odbyć dzięki zaangażowaniu kadry pedagogicznej Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 im. Jacka Kuronia w Łodzi (Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 105 i Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 57), Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 3 w Łodzi, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 4 w Łodzi, ale także Szkoły Podstawowej nr 54, która do naszych działań dołączyła na końcu.

Projekt nie były tym projektem, gdyby nie wizyty w  Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi zorganizowane przy współpracy z Fundacją Monumentum Iudaicum Lodzense opiekującej się również Cmentarzem Żydowskim, który udostępnił na potrzeby warsztatów archeologicznych fragmenty macew. Zajęcia teoretyczne odbyły się dzięki materiałom ikonograficznym gromadzonym przez Archiwum Państwowe w Łodzi, natomiast praktyczne przy wsparciu Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi oraz Instytutu Archeologii UŁ.

Plebiscyt na przyjazne miejsce Bałut nie byłby możliwy, gdyby nie oddanie redakcji kultury w Dzienniku Łódzkim nagłaśniającej całą akcję, a także innych miejsc, gdzie zbierane były głosy m.in. wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Bałuty oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, a jego wyniki są dalej upowszechniane przez Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz